S
Response from the owner
3 months ago
S it cost 40 rs per piece it is not only about the cm . It is also about the weight and also the quality of ingredient we use . Ppl are ready to pay extra charges and service charges from a 3 rd party app but not ready to pay for the good product and labour we put into making a chocolate. Please do visit other online store who sell the same chocolate and would be better if you give the review then . And If you are so concerned visit the store and make the purchase . The images in swiggy are sample images not everyone is the real picture .Hope ypu didnt see the picture if it is realistic one .Thanks for your review.